5 seriali Netflixa, które polecam
Lifestyle

5 seriali Netflixa, które polecam

Tematem przewodnim mojego bloga jest równowaga. A w moim życiu nie ma zachowania tego balansu bez odpowiedniej dawki odpoczynku. Lubię prowadzić intensywny styl życia i pracować nad wieloma rzeczami, jednak bez czasu na relaks, daleko bym nie pociągnęła. Dlatego jest to dla mnie tak ważne! A mogliście już zauważyć, że moimi ulubiony formami odpoczynku są seriale i książki. Dziś troszkę o tym pierwszym. Mam dla Was 5 seriali Netflixa, które bardzo polecam 🙂

5 seriali Netflixa, które polecam


Shadowhunters

Serial powstał na podstawie serii książek Dary Anioła napisanych przez Cassandrę Clare. 

Główna bohaterka, Clary Fray, odkrywa, że pochodzi z rodu Nocnych Łowców, a jej przeznaczeniem jest walka z demonami. Wkracza w ten świat, aby odnaleźć swoją matkę i tak rozpoczyna całkowicie nowy etap życia pełen demonów, aniołów, wilkołaków, wampirów i innych bajecznych postaci.

Przyznaję, że książek nie czytałam, ale serial wprost uwielbiam! Zdecydowanie moimi ulubionymi bohaterami są Alec i Magnus ♥

Dom z papieru

Jestem ogromną serialomaniaczką i mam na swoim koncie dziesiątki różnych produkcji. Śmiało mogę powiedzieć, że Dom z papieru to jeden z lepszych seriali, jakie w życiu oglądałam! Wciągnął mnie niesamowicie i nie mogłam się powstrzymać przed włączeniem kolejnego odcinka. Trzymał w napięciu od początku do samego końca!

Historia ma miejsce w hiszpańskiej mennicy, gdzie barykaduje się ośmioro przestępców wraz z zakładnikami. Osoba odpowiedzialna za cały napad jest dla mnie po prostu geniuszem i na każdym kroku zaskakiwało mnie, jak bardzo wszystko zostało starannie zaplanowane. Dawno nie oglądałam tak dobrze zrobionego serialu ze świetnym scenariuszem!

Dynastia

Przyznaję, że zaczęłam oglądać ten serial pewnego dnia z nudów, bo oczekiwałam na nowe sezony swoich ulubionych. Jednak bardzo się wciągnęłam i szybko pochłonęłam wiele odcinków! Obecnie oglądam na bieżąco i bardzo lubię.

Serial jest współczesną odsłoną kultowej produkcji z lat 80. Znajdziecie tu wątki romantyczne, akcję, komedię, dramat, intrygi, przepych i bogactwo. Niczego nie zabrakło.

A moją ulubioną bohaterką jest Fallon Carrington grana przez Elizabeth Gillies.

You

Z tego co zauważyłam wśród przeróżnych opinii na temat tego serialu w sieci, albo się go uwielbia, albo nienawidzi. Należę do tej pierwszej grupy i serial bardzo mi się spodobał! Większość odcinków pochłonęłam w jeden wieczór.

Jeżeli oglądaliście Plotkarę (swoją drogą, kochałam ten serial!) to z pewnością kojarzycie Dana, który tutaj odgrywa kluczową postać. Serial opowiada o obsesyjnej miłości głównego bohatera do pewnej dziewczyny, co wiąże się z szeregiem przeróżnych, zdecydowanie przerażających sytuacji. 

Po tym serialu na pewno wzbudziło moje przerażenie to, jak wiele pokazujemy swojego życia w mediach społecznościowych i jeżeli ktoś tylko chce, w bardzo łatwy sposób może się o nas dowiedzieć niemalże wszystkiego. Polecam serial bardzo mocno! Chociażby, żeby obejrzeć go pod takim kątem.

The Order

Moje najnowsze odkrycie! Pochłonęłam już prawie wszystkie odcinki i tak ciężko mi za każdym razem nie włączyć kolejnego! Czemu te seriale są takie krótkie i tak szybko się kończą?!

W tym serialu główną rolę odgrywają magia, wilkołaki, tajne bractwa. Jeżeli jeszcze tego nie wiecie, uwielbiam takie klimaty i wszelkie fantasy i sci-fi to moja miłość! Mnie The Order bardzo się spodobało i polecam sprawdzić ten tytuł.

Oglądaliście któryś z wymienionych seriali? Jakie jest Wasze zdanie na ich temat?