medytacja dla początkujących - najlepsze sesje prowadzone
Medytacja,  Spokój,  Szczęście

Medytacja dla początkujących – najlepsze sesje prowadzone

Medytacja regularnie gości w moim planie dnia, aby pomóc mi zachowywać spokój i równowagę w życiu. Dodatkowo wpływa na poprawę jakości uwagi i samokontroli. Dobro w czystej postaci! Jednak doskonale wiem, że praktyka medytacji nie jest taka łatwa, jak mogłoby się wydawać, o czym pisałam w artykule na temat tego dlaczego medytacja nie wychodzi. Jednym z błędów, o których wspominałam jest niekorzystanie z dostępnej pomocy. Jeżeli upierasz się, że będziesz sam siadał na macie w ciszy, oddychał i cudownie medytował, a po prostu się nie udaje, to nie powód, by rezygnować! To doskonały powód, by skorzystać z dostępnej pomocy i zaprzyjaźnić się z medytacją prowadzoną 🙂

Medytacja prowadzona

Jeżeli nie potrafisz medytować samemu w ciszy, doskonałą opcją może okazać się medytacja prowadzona. Możesz skorzystać z wielu filmików lub nagrań, w których kompetentne osoby przeprowadzą Cię przez praktykę i pomogą odpowiednio skupić się na świadomym oddechu i kierunku płynięcia Twoich myśli. Mimo że z medytacją zaprzyjaźniłam się już jakiś czas temu, wciąż bardzo chętnie sięgam po sesje prowadzone, które po prostu bardzo lubię. W ten sposób medytuje mi się o wiele lepiej. Aby nieco ułatwić Ci sprawę, przygotowałam dla Ciebie listę kilku fantastycznych medytacji prowadzonych, które mam nadzieję, pokochasz tak mocno jak ja!

Medytacja – najlepsze sesje prowadzone


Insight Timer

Insight Timer jest darmową aplikacją mobilną dostępną na każdy system operacyjny. Do dyspozycji masz tysiące medytacji prowadzonych, które podzielone są na przeróżne kategorie. Możesz wybrać medytację na stres, dobry sen, koncentrację, miłość do samego siebie, lepsze przywództwo i wiele wiele innych. Znajdziesz tam przeróżnych nauczycieli medytacji i możesz obserwować na bieżąco sesje tych, którzy najbardziej przypadli Ci do gustu. Dodatkowo możesz korzystać z naprawdę świetnego timera, gdzie ustawiasz sobie czas trwania medytacji i wybierasz relaksującą muzykę (m.in. padający deszcz, dźwięki wodospadu czy spokojny utwór grany na gitarze akustycznej).

Album Medytacji Her Island

Kamila Surma, która jest autorką całej inicjatywy Her Island, jest fantastyczną kobietą i moim zdecydowanym guru w rozwoju intuicji! Jakiś czas temu napisała do mnie z propozycją przetestowania jej Albumu Medytacji i muszę Wam powiedzieć – PETARDA! Nie wiedziałam, czego się spodziewać, poza tym, że będzie miło, bo Kamila ma bardzo spokojny i przesympatyczny głos, który jest niezwykle istotny podczas medytacji prowadzonych. Jestem szalenie dumna z Kamili, że stworzyła coś tak fajnego i z całego serca mogę Wam polecić zakup Albumu Medytacji Her Island czy innych medytacji dostępnych na stronie.

album medytacji her island

Dodatkowo otrzymujemy miesięczny planer medytacji, dzięki któremu możemy śledzić naszą praktykę i zapisywać, co dzięki niej zyskujemy. Jednak najbardziej fantastyczną rzeczą w medytacjach Kamili jest fakt, że mamy do wyboru różne częstotliwości muzyki! Dzięki utworom na odpowiednich częstotliwościach możemy dużo łatwiej przywrócić organizm do równowagi, spokoju oraz harmonii. Z możliwością wyboru częstotliwości muzyki w medytacji spotkałam się po raz pierwszy i jestem tym niezwykle zafascynowana!

Gosia Mostowska

Na temat Gosi Mostowskiej pisałam Wam już wiele razy, ale po prostu kocham tę kobietę! Nie mogło jej zabraknąć w zestawieniu moich ulubionych medytacji prowadzonych. Gosia ma niesamowicie spokojny i kojący głos, który potrafi mnie uspokoić nawet w bardzo stresujących momentach mojego życia. Na kanale YouTube Gosi znajdziesz krótkie 10-15 minutowe sesje prowadzone o przeróżnych intencjach. Poniżej zamieszczam playlistę i wierzę, że znajdziesz coś doskonałego dla siebie!

Simplife.pl

Natalia Knopek, autorka bloga Simplife.pl, również ma niebywale kojący głos! Na razie na jej kanale YouTube znajdują się tylko dwie praktyki medytacji prowadzonej, jednak mam ogromną nadzieję, że takich filmików powstanie coraz więcej! Poniżej zamieszczam link do najnowszej medytacji, która ma na celu uwolnienie nas od złości i lęku.

Calm

Calm jest aplikacją płatną, jednak możesz ją przetestować najpierw za darmo przez kilka dni. Znajdziesz tutaj wiele medytacji prowadzonych pogrupowanych według konkretnej intencji. Wybierasz dokładnie takie sesje, które akurat są Ci potrzebne i śledzisz swój progres w medytowaniu. Dodatkowo Calm udostępnia playlisty z relaksującą muzyką, która może Ci posłużyć w odpoczynku, pracy czy śnie. Dostępna jest również opcja Calm Body, czyli filmiki z delikatnym stretchingiem i ruchami wpływającymi na spokój i uważność.

Jak widzisz, nie musisz medytować samodzielnie! Możesz skorzystać z fantastycznych dostępnych pomocy. To absolutnie nie oznacza, że jesteś gorszy, bo nie potrafisz medytować samemu! Niektórzy (między innymi ja!) preferują sesje prowadzone i potrafią wówczas wyciągnąć z medytacji znacznie więcej.

A Ty medytujesz? Samodzielnie czy może również preferujesz sesje prowadzone?