top przepisy na smoothie
Lifestyle

Moje TOP 5 przepisów na smoothie

Dwa ostatnie miesiące minionego roku były dla mnie bardzo intensywne. Mój ciągły brak czasu na cokolwiek związany był z ostatnimi egzaminami na studiach i pisaniem pracy inżynierskiej. Z uwagi na to mocno ucierpiało moje odżywianie. W ciągłym biegu i stresie często decydowałam się na jakieś szybkie, mało pożywne posiłki lub co gorsze – jakieś gotowce ze sklepu. Dlatego po świątecznym obżarstwie (nie mogłam odpuścić sobie ogromu pierogów i krokietów) musiałam wrócić na dobre tory. Głównie z uwagi na to, że przez kiepskie żywienie bardzo często źle się czułam, bolała mnie głowa i odczuwałam ciągłe zmęczenie. Po miesiącu odżywczego i zdrowego jedzonka czuję się o niebo lepiej! Do mojego menu wróciła spora ilość warzyw i owoców i znów poczułam wenę do pysznego gotowania. A moim styczniowym hitem był wielki powrót smoothie. Uwielbiam! Od dawna mam swoje ulubione kombinacje i w zasadzie cały czas do nich wracam i przygotowuję na zmianę. Dlatego dziś podzielę się z Wami moimi top 5 przepisami na smoothie 🙂 

Top 5 przepisów na smoothie

Przepisy postanowiłam przygotować Wam w formie grafik, dzięki czemu będziecie mogli je sobie zapisać i przygotowywać pyszne smoothie bez konieczności wchodzenia za każdym razem na bloga 🙂 Przepisy nie mają podanych konkretnych proporcji, ponieważ przygotowuję je na oko. Wy również możecie preferować inne proporcje poszczególnych składników, więc dostosujcie je do siebie. 

Proteinowe smoothie

proteinowe smothie

Leśne smoothie

leśne smoothie

Truskawkowe smoothie

truskawkowe smoothie

Malinowe smoothie

malinowe smoothie

Jogurtowe smoothie

jogurtowe smoothie

Mam nadzieję, że coś z powyższych inspiracji na smoothie Wam się spodoba! A jakie są Wasze ulubione przepisy na smoothie? Koniecznie się nimi podzielcie!