one little word 2019
Lifestyle,  Rozwój osobisty,  Szczęście

Przewodnik na 12 miesięcy, czyli One Little Word 2019

Nowy rok, nowa ja? Osobiście zdecydowanie wybieram opcję lepsza ja. Nadejście nowego roku dla jednych jest jedynie zmianą kartki w kalendarzu, a dla innych magicznym czasem, w którym można dokonać ważnych zmian. Gdzie jestem ja? Myślę, że gdzieś pomiędzy. Nie wywracam nagle swojego życia do góry nogami wraz z nadejściem stycznia. Jednak to nadejście nowego roku to kolejne 12 miesięcy pełne nowych możliwości i okazji. Nie robię nigdy typowych postanowień noworocznych, więc nie mogę o nich napisać. Mogę jednak podzielić się z Wami swoim słówkiem roku 2019 – one little word – które stanie się moim przewodnikiem na najbliższe 12 miesięcy.

Czym jest One Little Word?

One Little Word jest zupełnie innym podejściem do typowych postanowień noworocznych. Zamiast określać szczegółowe cele, wybierasz słówko, które ma się stać Twoim przewodnikiem na najbliższy rok i to w jego obrębie dokonujesz potrzebnych zmian. Poszukiwania swojego własnego słówka roku mogą zająć trochę czasu. Nad swoim zaczęłam zastanawiać się już w grudniu i wcale nie było łatwo. Musiałam zebrać myśli i zastanowić się, który aspekt życia chcę i potrzebuję poprawić.

Być może dla niektórych wydaje się to być po prostu głupie. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po prostu spróbować, prawda? Rok temu nie wybierałam swojego słówka, ale z perspektywy czasu mogę zauważyć, że zupełnie nieświadomie wybrało się samo. A w zasadzie wybrały, bo rok 2018 bez dwóch zdań minął mi pod znakiem równowagi i wdzięczności. W tym roku postanowiłam w pełni świadomie obrać konkretne One Little Word i mam nadzieję, że będzie dla mnie nie tylko swego rodzaju motywacją, ale również doda mi siły do realizacji kilku celów w obrębie tego słowa.

One Little Word 2019 – EXPLORE

Przechodząc do konkretów, moich przewodnikiem na najbliższe 12 miesięcy będzie słówko EXPLORE. Badać, eksplorować, zgłębiać, testować, nie tylko miejsca dookoła siebie, nowe rzeczy czy rozwiązania, ale przede wszystkim zagłębić się w swoje wnętrze i odkrywać siebie. W tym roku chcę skupić się na sobie i odnaleźć to, czego chcę od życia. Czego naprawdę chcę i potrzebuję JA, a nie moje ego. Doszłam do momentu w swoim życiu, w którym wiem, że bez porządnego zgłębienia się w swoje wnętrze i bez przepracowania niektórych spraw, ciężko będzie mi ruszyć dalej. W dorosłość, kolejne ważne decyzje, zmiany, które będą nieuniknione na przestrzeni najbliższych kilku lat.

Poznanie samego siebie jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszym życiu. Bez tego ciężko budować trwałe relacje, tworzyć stabilne związki czy dokonywać zmian. Jeżeli Ty sam nie poznasz siebie doskonale, jak inni mają to zrobić?

Wiem, że to będzie kolejny wspaniały rok, szczególnie z uwagi na cudownych ludzi, którzy mnie otaczają. Wiem jednak, że jednocześnie nie będzie łatwy. Poznawanie samego siebie i zbudowanie relacji z samym sobą (najważniejszej relacji w naszym życiu) i przepracowanie problematycznych kwestii będzie powodowało wiele wątpliwości i niepewności. Jednak zdecydowanie warto to zrobić dla samego siebie. Mam wsparcie najlepszych ludzi na świecie, więc wszystko musi się udać!

A Wy macie swoje One Little Word na 2019 rok? 🙂