na czym polega magia unalome
Równowaga,  Spokój,  Szczęście

Na czym polega magia UNALOME?

Unalome… Wytatuowałam je sobie na przedramieniu. Nazwałam tak swoje nowe dziecko w postaci bloga. To nie jest przypadek, że akurat ten symbol stał się dla mnie czymś bardzo ważnym. Unalome w pewien sposób definiuje moje życie, stąd tak duże do niego przywiązanie. Co oznacza?

Znaczenie symbolu UNALOME

Unalome jest jednym z pierwszych duchowych symboli. W buddyzmie obrazuje drogę do osiągnięcia oświecenia. Spirala oznacza naszą walkę z życiem, problemy, zakręty, niepowodzenia, zaś linia prosta symbolizuje odnalezienie w życiu harmonii i równowagi.

Unalome w moim życiu

Teraz może nasunąć się Wam pytanie, czy to oznacza, że odnalazłam w życiu tę magiczną harmonię? Poniekąd mogę powiedzieć, że tak! Mój stosunek do otaczającego świata ogromnie zmienił się na przestrzeli ostatnich dwóch lat. Z pewnością odnalazłam swego rodzaju własną równowagę, jednak cały czas nad tym pracuję. I to właśnie tutaj na blogu chciałabym dzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami na ten temat, a także poruszać inne kwestie, które mnie tę równowagę pomagają odnaleźć. Nie zabraknie tu tematów dotyczących jogi czy medytacji, a także celebrowania piękna życia codziennego. To właśnie w tych drobnostkach odnajduję swoją codzienną harmonię i doceniam wszystko, co się wokół mnie dzieje. 

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że wiele osób sceptycznie nastawionych jest do takich rzeczy jak poszukiwanie życiowej równowagi. Jeszcze nie tak dawno temu sama uważałam to za istne brednie. Jednak wiele w tej kwestii się zmieniło. Uważam, że zbyt małą uwagę przywiązuje się do takich rzeczy, a to właśnie one sprawiają, że nasze życie jest piękniejsze. Nie chodzi o wielkie fajerwerki i każdy dzień pełen ekscytujących wrażeń. Chodzi o to, by zauważać piękno w drobnych rzeczach, które mają miejsce codziennie i to one w większości budują nasze życie. 

Mam nadzieję, że wspólnie będziemy poszukiwać naszej własnej równowagi w życiu 🙂